„Balladyna 2.0” | Mobilna gra miejska w Przemyślu

O projekcie

„Balladyna 2.0” to efekt trzech intensywnych dni warsztatowej pracy uczennic i uczniów klasy 8b ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Gra powstała podczas warsztatów w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w ramach projektu III Festiwal Książki „Między pokoleniami”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gra adresowana jest do dzieci i młodzieży, ale mogą w nią zagrać również dorośli. „Balladyna 2.0” inspirowana jest dramatem „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Alina i Balladyna są siostrami. Obie chodzą do przemyskiego liceum. Jednak Alinie poznawanie nowych ludzi nie przychodzi łatwo. Z kolei Balladyna jest pewna siebie i przebojowa. Wtedy w liceum pojawia się nowy uczeń, Kirkor, który właśnie przeprowadził się do Przemyśla.

Dla licealistów gra okazała się fajnym sposobem na powtórzenie lektury, a także zwiedzania swojej miejscowości od innej strony. Była to angażująca forma integracji i okazja, żeby się wybiegać i spędzić czas na wolnym powietrzu.

Data: 5 października 2021

organizator