„Nowolipie 29D” | Mobilna gra miejska w Warszawie

O projekcie

Wyobraźcie sobie, że wprowadzacie się do mieszkania na Muranowie i natykacie się na stare pudełko, wypełnione pamiątkowymi zdjęciami, gazetami i dokumentami o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Wśród nich jest nawet mapa z przedwojenną siatką warszawskich ulic. Ale starsza sąsiadka, którą chcecie zapytać o znalezisko, denerwuje się i nie chce z wami rozmawiać…”

Gra „Nowolipie 29D” powstała z okazji 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Uczestnicy gry wyruszają w podróż po współczesnej Warszawie śladem zapisków z pewnego nadpalonego pamiętnika. Podczas rozgrywki pokonują ok. 5 km trasę po drodze odkrywając tajemnice autorki zapisków oraz dramatyczne wydarzenia wiosny 1943 roku.

Podczas rozgrywki gracze przemieszczają się pomiędzy punktami związanymi historią powstania w getcie. Fabuła gry ułożona jest w sposób, który pozwala na poznanie perspektywy trzech różnych uczestników powstania. Są to kolejno: bojowniczka z Żydowskiej Organizacji Bojowej, powstaniec z Żydowskiego Związku Wojskowego oraz biorący udział w wydarzeniu cywil.

Data: 24 kwietnia 2022

organizator